2016 Yılının En Çok İzlenen Türk ve Yabancı 10 Dizisi

2016 yılı hem devam eden efsane dizilere hem de yeni başlayan dizilerle güzel bir yıl oldu. Favori ise Türkiye’de bu yıl ses getiren Pablo Escobar’ın hayatını anlatan Narcos oldu.

1 – Stranger Things

2016-en-cok-izlenen-diziler-ufkunu-katla
Arkadaş canlısı, hayatında her şeyi düzgün olan bir çocuk aniden ortadan kaybolur. Bu gizemli kayboluşun ardından ailesi ve yerel polis çocuğu aramaya başlar ancak ellerinde hiçbir şey yoktur ta ki gizemli bir başka kız ortaya çıkana kadar. Yıllar önce kaybolan başka bir çocuk yeniden ortaya çıkar. Will’in bir şeyden saklandığını söylemesi olayları daha karmaşık bir hale getirir. Devletin gizli projelerinden birimi yoksa doğa üstü bir güç mü ?

Netflix’in fantastik, korku dizisi Stranger Things 15 Temmuz tarihinde tüm bölümleriyle beraber yayınlandı. Ve büyük bir ilgi gördü. Şimdiden 2.sezonu büyük bir merakla bekleniyor.

2 – The Walking Dead

Walkers - The Walking Dead _ Season 5. Gallery - Photo Credit: Frank Ockenfels 3/AMC
MC’nin iddialı dizilerinden biri olan The Walking Dead 6. sezonuyla Ekim ayında izleyicileriyle buluştu.

The Walking Dead, aynı adlı çizgi roman serisine dayanmaktadır. Roman, dünya çapında beklenmedik bir biçimde ortaya çıkan esrarengiz bir bulaşıcı beyinsel hastalık sonucu, modern medeniyetin sonunu getiren bir zombi salgınını konu eder. Bu dünyada, zombiler, hikayenin geçtiği bölgenin yerel argosunda “aylaklar” adıyla anılmaktadır. Sadece beyinleri yok edilerek etkisiz hale getirilebilen bu aylaklar, herhangi bir canlıyı yakalayıp parçalayarak yiyen “yaşayan ölüler” olarak betimlenmiştir. Aylaklar, ayrıca, sağlıklı insanları ısırarak veya tahrip ederek içlerindeki zombi virüsünü bulaştırma yoluyla kendileri gibi birer zombiye dönüştürebilmektedir. Seri, bu vahşi zombilerin ortaya çıkışını ve bu ani gelişme sonrasında kendilerini amansız bir yaşam mücadelesi vermek zorunda bulan bir küçük grubun hikâyesini ele almaktadır.

3 – Narcos

2016-en-cok-izlenen-diziler-ufkunu-katla3
Narcos, Amerikan Suç Draması dizisi. 28 Ağustos 2015 tarihinde Netflix’de yayına başladı. Uyuşturucu baronu olan Pablo Escobar’ın ve Medellín Karteli’nin olaylarını anlatır.

4 – Game Of Thrones

2016-en-cok-izlenen-diziler-ufkunu-katla4
Efsane dizi hakkında söylenebilecek pek fazla bir şey yok. Westeros kıtasında bulunan birleşik Yedi Krallık’ın uzun bir yaz döneminden çıkması ve kışın yaklaşmasıyla başlar.

7. ve 8.sezonun yayınlanmasıyla sonra erecek. ilk 6 sezonu izlemediyseniz bir an önce başlayın. Pişman olmayacaksınız.

5 – WestWorld

2016-en-cok-izlenen-diziler-ufkunu-katla5
Bu yılın bombası ! Westworld Jonathan Nolan ve eşi Lisa Joy’un HBO için oluşturdukları 2 Ekim 2016 tarihinde yayına giren bilim kurgu gerilim türünde televizyon dizisi. Dizi yazar Michael Crichton’un 1973’de yazıp yönettiği aynı adlı filmden uyarlamadır.

6 – Kiralık Aşk

2016-en-cok-izlenen-diziler-ufkunu-katla6
Başrollerini Güzel oyuncu Elçin Sangu’nun ve yakışıklı oyuncu Barış Arduç’un paylaştığı eğlenceli bir romantik komedi dizisi. Defne (Elçin Sangu) tam umutların tükendiğine inanmışken bir aşk oyunu teklifi alır ve kabul etmesiyle tüm hayatı değişir. Görevi ünlü yakışıklı bir iş adamı olan Ömer’i (Barış Arduç) kendine aşık etmektir.

7 – Kırgın Çiçekler

2016-en-cok-izlenen-diziler-ufkunu-katla7
Beş küçük kızın Bir şekilde yolları yetimhaneye düşer. Bu kızlar hayatın her alanında birbirlerine destek olmaya ve korumaya çalışırlar. Tabi bide onların koruyucu meleği yetimhanenin müdür yardımcısı Feride hanımı unutmamak lazım. Bu kızların hayat mücadelelerini, üzüntülerini sevinçlerini anlatan sürükleyici dizi daha ilk yayınlandığı günden beri izleyenleri ekran başına kitledi ve kitlemeye de devam edecek gibi.

8 – Diriliş Ertuğrul

2016-en-cok-izlenen-diziler-ufkunu-katla8
“O; Güneşi bayrak, göğü çadır eyleyip kısraklarını uçsuz bucaksız ovalara sürdü. Yağız yeri titretip, mavi göğü deldi. Pusatlarını yar eyleyip, ordularını gür kıldı. Daha çok denize, daha çok toprağa ilahi muştuyu taşıdı. Dünyanın iki hükümdara dar geldiğine inandı. Ve dünyayı bir hükümdara yar kıldı. Süleyman Şah oğlu Ertuğrul ümitlerin tükendiği bir çağda dirilişin adı oldu. ”Diriliş “Ertuğrul” , dünyanın kaderini belirleyen adamın hikayesi. 13. yüzyılın başlarında Anadolu emperyallerin çatıştığı bir yerdi ve dünya adeta yeni hükümdarını arıyordu. Tüm bu karışıklığın, kavgaların ve savaşların içerisinde kahramanımız Ertuğrul, dörtyüz çadırlık obası ile bir yurt arıyordu.

9 – Poyraz Karayel

2016-en-cok-izlenen-diziler-ufkunu-katla9
Kahramaınız Poyraz Karayel iftira atılarak esleği olan polislikten atılmıştır. Kayınpederi tarafından oğluyla görüşmesini önleyen ve onun oğluna kavuşmak için verdiği mücadeleyi anlatan polisiye tadında bir dizi. Poyraz oğluna kavuşabilmek için polis amiriyle bir anlaşma yapar ve bir mafya örgütüne girer. Daha sonra girdiği mafya örgütünün liderinin kızı olan Ayşegül’e aşık olur. Bu keyifli dizi tam size göre!

10 – Aşk Yeniden

2016-en-cok-izlenen-diziler-ufkunu-katla10
Zeynep dik başlı, bildiğini okuyan güzeller güzeli bir kızdır. Babası Derin Şevket diye ün salmış sinirli bir o kadarda kızı zeynepe düşkün bir balıkçıdır. Zeynep bir gün Ertan adında bir gence aşık olur ve ailesinin tüm itirazlarına rağmen inandığı aşkının peşinden Amerika’ya kaçar. İlk başlarda herşey çok güzel gider ta ki Zeynep hamile kalana kadar! Ertan bebeği istemez ve Zeynep’e aldırmasını söyler. Zeynep aldırmayı kabul etmeyince tartışırlar ve o günden sonra Ertan’ı hiç görmez.

Çaresiz kalan Zeynep bebeğini doğurur ancak Amerikada sadece sekiz ay dayanabilir ve Türkiye’ye dönmeye karar verir. Dğer yandan Fatih’in ailesi ise çok zengin ünlü soylu bir ailedir ve Fatih bu ailenin tek erkek evladıdır. Bu neden ile annesi Fatih’i çok disiplinli ve eğitimli yetiştirmeye çalışmıştır. Öyleki henüz altı yaşındayken evleneceği kız bile düşünülmüştü. İrem! İrem Fatih’e çok aşıktır ancak Fatih İrem ile ilgilenmez. Okuma bahanesi ile oda Amerika’ya kaçar ve orda bir kıza aşık olur. Aşık olduğu kıza evlenme teklif eder ancak ”hayır” cevabını alınca oda kalp kırıklıkları ile birlikte tekrar Türküye’ye dönmeye karar verir. Bu ikilinin yolları dönüş uçağında birleşir ve bir evlilik oyununa girmeye karar verirler.

Kaynak; onedio ve biliste.

2016 Yılının En Çok İzlenen 10 Dizisi
  • 2016 Yılının En Çok İzlenen 10 Dizisi
3.7

Özet

2016 yılı hem devam eden efsane dizilere hem de yeni başlayan dizilerle güzel bir yıl oldu. Favori ise Türkiye’de bu yıl ses getiren Pablo Escobar’ın hayatını anlatan Narcos oldu.

Sending
User Review
0 (0 votes)