Çocuklu Aileler İçin Dev İcat : BirMasal

Şimdiki çocuklar teknolojinin içinde büyüyorlar ve bizlerden çok daha hızlı adapte olma özelliğine sahipler. Yine  de bazı geleneksel eğitimler de devam etmek zorunda. Çünkü sağlıklı büyüyecek bir çocuğun gerçekten iyi şekilde hayal gücünün gelişmiş olması gerekir. Bu çocuğun bütün hayatını etkileyecek bir kişilik/karakter özelliği de kazanmasına yardımcı olur.

Bu eğitimlerin bir parçasını da çocukların masal okuması oluşturur. Masal okuyan ya da anne ve babasından masal dinleyen çocuk hayal gücünü geliştirir. Hayallerde yaratılan ve sınırı olmayan dünyalarda küçük de kendini kısıtlamaz ve sonsuz bir maceranın içine atılabilir. O yüzden çocuklarımızı; telefon ve tabletlerin sınırlı, yaratıcılığı engelleyen, tekdüze baskısından koruyalım.

birmasal-ufkunu-katla2

Her gece yatmadan önce, öğlen uykusundan önce ya da istediği zaman açıp farklı ve güzel bir masal okumak isteyenler için kurulmuş gerçekten kurtarıcı bir internet sitesi var. Birmasal.com sitesinde en popüler masallardan, duyulmamış masallara akla gelebilecek her türde masal bulunuyor. İster kısa ister uzun masal seçin, isterseniz klasik masalları çocuğunuza okuyun.

Siteye ulaşmak için ; http://www.birmasal.com/

Masallara Daha Kolay Ulaşmak İçin Android Uygulaması Da Var!

Akıllı telefonlarıyla yataklarının baş ucunda çocuklarına kitap okumak isteyenler ya da her an her yerde masallara ulaşmak isteyenler için birmasal.com aynı zamanda bir uygulamaya da sahiptir. Aşağıda linkini verdiğimiz kaynaktan birmasal.com’un uygulamasını indirebilirsiniz.

Android telefonlar için Birmasal.com uygulaması : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.birmasal.android

 

İyi okumalar…. !

Çocuklu Aileler İçin Dev İcat : BirMasal
  • Çocuklu Aileler İçin Dev İcat : BirMasal
4.2

Özet

Masal okuyan ya da anne ve babasından masal dinleyen çocuk hayal gücünü geliştirir. Hayallerde yaratılan ve sınırı olmayan dünyalarda küçük de kendini kısıtlamaz ve sonsuz bir maceranın içine atılabilir. O yüzden çocuklarımızı; telefon ve tabletlerin sınırlı, yaratıcılığı engelleyen, tekdüze baskısından koruyalım.

Sending
User Review
0 (0 votes)