Dünyanın En Pahalı Arabaları

Etrafınız da düşüncesizce harcayabileceğiniz bir kaç milyon dolarınız varsa dünyanın en pahalı 7 arabası ilginizi çekebilir.

Bazılarına çok daha fazla paranız olsa bile ulaşamazsınız. Bu arabaları dikkat çekici yapan şeylerin en önemlisi performansı da olsa bile fiyat etiketleri de ilgiyi üzerinde topluyor.

Aston Martin Vulcan:

dunyanin-en-pahali-arabalari-ufkunu-katla4

Bu araba tam 2.3 milyon dolarlık bir pist arabası. Eğer İngiliz yapımı, 800 beygir güç üreten bir V12 Motora sahip bir araba istiyorsanız buna bakabilirsiniz. Vulcandan sadece 24 tane üretildi.

Ferrari F60:

dunyanin-en-pahali-arabalari-ufkunu-katla5

Ferrari firmasının 60. Yılını kutlamak için üretilen Ferrari F60 tam 2.5 milyon dolar değerinde. Sadece 10 tane üretilen bu arabadan daha Ferrari duyurmadan hepsi satıldı.

Pagani Huayra BC:

dunyanin-en-pahali-arabalari-ufkunu-katla

Bu listede bulunan ve satın alabileceğiniz iki üç arabadan bir tanesi. Ancak sadece roadster modelinden kaldı çünkü 20 coupe modeli çoktan satıldı. Pagani Huayra BC inanılmaz hafif ve müthiş derece hızlı.

 

Ferrari FXX

dunyanin-en-pahali-arabalari-ufkunu-katla6

Sadece pistte kullanılabilen bu arabayı satın alamazsınız. Satın alsanız bile eve götüremezsiniz. 3 milyon dolarlık fiyata sahip modele sahip araba tam 1036 beygir gücünde.

 

McLaren P1

dunyanin-en-pahali-arabalari-ufkunu-katla2

Aston Martin için İngiliz yapımı teknoloji harikası dediysek McLaren için İngiliz arabalarının tanrısı diyebiliriz. 985 milyon dolar değerinde ki araba tam 3.1 milyon dolar.

Lamborghini V Roadster

dunyanin-en-pahali-arabalari-ufkunu-katla7

4.5 milyon dolarlık fiyat etiketine sahip 740 beygir gücüne sahip arabanın tavanı bulunmuyor. Branda ya da alüminyum herhangi bir seçenek yok.

Koenigsegg CXXR Trevita:

dunyanin-en-pahali-arabalari-ufkunu-katla3

Dünya da bu arabadan sadece iki tane üretildi. Bir tanesinin sahibi ise dünyaca ünlü boksçu Floyd Merrywater JR. Ünlü boksör 4.85 milyon dolarlık arabasıyla gurur duyuyor.

Kaynak; http://www.silikonvadisi.tv/foto-galeri/dunyanin-en-pahali-7-arabasi-88484.html

Dünyanın En Pahalı Arabaları
  • Dünyanın En Pahalı Arabaları
3.2

Özet

Etrafınız da düşüncesizce harcayabileceğiniz bir kaç milyon dolarınız varsa dünyanın en pahalı 7 arabası ilginizi çekebilir.

Sending
User Review
0 (0 votes)