İngilizce Kelimenin Nasıl Telaffuz Edileceğini Tek Seferde Gösteren Site!

Çok ama çok kullanışlı ve diğer tüm aynı alandaki sitelerden farklı bir yöntemi ve veri tabanını kullanan youglish sitesi hayatınızı kolaylaştıracak diyebiliriz.

Temel mantığı İngilizce bir kelimenin nasıl telaffuz edildiğini yani okunduğunu kullanıcıya sunmak olan bu site http://youglish.com/ adresinde yer alıyor.

Sitede arama çubuğuna nasıl okunduğunu merak ettiğiniz İngilizce kelimeyi yazıyorsunuz ve site size youtube’dan merak ettiğiniz kelimenin söylendiği videoları buluyor.

Örneğin “courage” kelimesini arattığımda içinde tüm aksanların bulunduğu 2988 video bulan site bu kelimenin tam olarak söylendiği saniyelerden videoyu başlatıyor. İsteyen “»” tuşuyla bir sonraki videoya geçip “courage” kelimesinin nasıl okunduğunu gösteren onlarca video izleyebilir.

Courage aramasının örnek bir sonucu; 

youglish-ufkunu-katla

Site ayrıca Amerika, İngiltere ve Avusturya aksanları olmak üzere filtreleme de yapabiliyor. Bundan daha kolay ve pratik bir yöntem olamaz herhalde.

Örnek bir arama;

http://youglish.com/search/courage

 

İngilizce Kelimenin Nasıl Telaffuz Edileceğini Tek Seferde Gösteren Site!
  • İngilizce Kelimenin Nasıl Telaffuz Edileceğini Tek Seferde Gösteren Site!
4.3

Özet

Çok ama çok kullanışlı ve diğer tüm aynı alandaki sitelerden farklı bir yöntemi ve veri tabanını kullanan youglish sitesi hayatınızı kolaylaştıracak diyebiliriz.