10 Maddede Swingerlar ve İlginç Yaşam Tarzları

Adana bölgesinde sürekli haberlere çıkması ile aşina olduğumuz swinger müessesine yakından bakalım dedik.

1 -Toplum tarafından tepki çeken ama buna rağmen yaşam tarzlarını devam ettiren ve sayıları da gittikçe artan Swinger’ları merak etmiyor musunuz? Ediyorsanız buyrun!

2 – Swinger ne demek?
Swinger kelime anlamı itibarıyla “hayatı hızlı yaşayan” demek. Günümüzde ‘eş değiştirme’ olarak kullanılsa da ilk anlamı bu. Her grup seks swinger parti değildir ama her swinger bir grup sekstir.

swinger-ufkunu-katla1
Aralarında eş değiştirenler için sıkça kullanılan bu tabire, swing olayına katılan tekil kişiler de dahil olur. Genellikle 2 çift arasında olduğu gibi, daha fazla çift de katılabilir.

3 – Eşini sadece izleyen de var, aktif olan da var!
Swinger’ların da kendi aralarında çeşitli kavramları vardır. Eş değiştirmeyen, sadece eşinin başka bir insanla sevişmesini izleyenlere ‘soft’ denirken, kendi aralarında başlayıp eş değiştirenlere ise ‘swap’ denir.

4 – Swingerlar’ın da kuralları var.

swinger-türkiye-ufkunu-katla2
Swinger sadece sevişmek ve seks anlamlarının dışında, bazı çiftler için hayatı paylaşmak ve ilginç deneyimler yaşamak amaçlı da olabiliyor. Tabi bu deneyim hemen hemen çoğu yerde seksle doğrudan ilgilidir. Bundan dolayıdır ki, kendi içinde Swinger’ların yazısız kuralları vardır.

5 – Duygusallık yasak, zorla güzelliğe yer yok!

Kesinlikle zorla güzelliğe yer yoktur. Eğer çiftlerden birisi dahi istemezse, eylem orada biter. Bunun yanında bazı Swinger’lar için duygusallık da yasaktır. Tamamen cinsel amaçlı da bu birliktelikler olabilir.

6- Swinger yaşam tarzı Türkiye’de de gittikçe yaygınlaşıyor.

swinger-türkiye-ufkunu-katla
Türkiye’de de hatırı sayılır bir Swinger sayısının olduğu bir gerçektir. Sık sık medyadan ve basından duyduğumuz haberler de buna örnek gösterilebilir.

7- Swinger’lar ekonomiye can veriyor!

Swinger’lar Avrupa’da ve dünyanın birçok yerinde kendilerini kabul ettirmeye çoktan başladı. Sadece swinger partileri gerçekleştirmek için kurulmuş şirketler, ajanslar ve organizasyonların sayısı giderek artıyor.

8 – Swinger’ların hayatını konu alan filmler bile var.

swinger-ufkunu-katla
Swinger’ları anlatmak için çeşitli faaliyetler de yapılmıyor değil. Örneğin, Swinger yaşam tarzını konu alan ve birçok insan tarafından da tepkiyle karşılanan filmler çekildi. Antony Cordier’in yönetmenliğini yaptığı, 2010 yapımı “Four Lovers” (Mutlu Azınlık) bunlardan biri. Film 2 çiftin hem eşlerini hem arkadaşlarını arzulamasını konu alıyor ve çiftlerin kendi grupları içinde yarattıkları dünyaya mercek tutuyor.

9 – Evli, çocuklu ve Swinger!

Bir diğer film olan “2+2” ise çocuklu ve evli iki 2 çiftin başından geçenlerin mizahi bir dille ele alınmasından ortaya çıkıyor. Arjantin yapımı, ve vizyona girdiği dönem gişe rekorları kıran film Swinger yaşam tarzı hakkında bize bazı ipuçları veriyor.

10 – Swinger’lar da küser…

Son olarak, tabii ki bu dünayda her zaman ‘iyi’ şeyler de olmuyor. Başka birine aşık olup ayrılanlar, anlaşmazlık yaşayıp birbirini ifşa edenler ve sürekli gizli kalmak zorunda bir yaşam tarzı. Tüm bunların da Swinger çiftler için çekim noktası oluşturup oluşturmadığını da şu aşamada bilemiyoruz elbette.

Kaynak için bakınız

RelatedPost