İnternetten Kolay Para Kazanmanın Alternatif Yolu : Niş İş

Niş İş Nedir?

Bu makalede niş işlerin tam olarak ne olduğundan ve büyük bir bütçeniz yoksa niş işlerin neden iş kurmanın en iyi yolu olduğundan bahsedeceğiz.

Niş işler oldukça spesifik bir tutkuyu veya arzuyu paylaşan ve oldukça spesifik bir grup insanı hedefleyen iş türüdür.”

Örneğin balık av malzemeleri dükkanı niş bir iştir çünkü bu dükkanlarda sadece balıkçılık ekipmanları satılır. Köpek maması satmazlar, kedi kumu satmazlar ve kuş kafesleri satmazlar. Balıklarla ilgili kitaplar, balık oltaları, ağlar ve insanların balıkçılıkla alakalı almak isteyecekleri diğer malzemeleri satarlar. Hatta kurt bile satarlar.

Niş işlerin tam tersi alışveriş merkezleridir diyebiliriz. Alışveriş merkezlerinde aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Alışveriş merkezlerinde ekmek, içecek, gıda, sigara, kıyafet, kitap, CD’ler ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Bütün bunlar hepsi bir arada mağazalarda satılır.

Mesela Niş İş Nedir?

Niş iş fikirlerine örnek olarak vereceğimiz bu 18 yeni ürünün her biri kendi sektöründe ilk olma özelliğine sahip. Girişimcilerin öne çıkan bu inovatif fikirlerinin başlangıç noktası hep kendi çalıştığı sektörlerden geliyor. İnsanlar bu şekilde yaşadığı zorlukların karşısında kolay ve basit kullanıma daha müsait olan yeni ürünleri ortaya çıkarıyor.

1. Güneş Enerjili Bahçe Masası

niş-iş-ufkunu-katla

Bu güneş enerjili bahçe masası ile bahçede temiz hava ve güneş eşliğinde tablet ve akıllı telefonlarınızı rahatça kullanıp şarj edebilirsiniz.

Son yıllardaki mobil trendler bu tarz iş fikirlerinin çok tutacağını gösteriyor. Girişim yapılabilecek niş alanlardan birisi olan bu masalar ile sizlerde para kazanabilirsiniz.

2. Enerji içeceği sektöründe iş kurmak

niş-iş-ufkunu-katla2

Enerji içecekleri gitgide daha çok tüketiliyor. Dev markaların yanısıra bir çok yeni içecek firmasıda bu işe girmiş durumda. Bu işte farklı olan ise para kazanmanın kapılarını açıyor. Örneğin 5 saatlik enerji isimli içeceği ile Amerika’da Hintli bir iş adamı 4 milyar dolar gibi dev bir servete ulaştı.

Tüm dünyada hızla ilerleyen bu sektörde müşterilerinin akıllarında kalmayı başaran ve enerji içeceğinin formülünde diğerlerinden farklı olanlar bu sektörde çok paralar kazanabilir.

3. Akıllı Kasklar Üretmek

niş-iş-ufkunu-katla3

Forcite Alpine, klasik kaskların koruma özelliklerinden daha fazlasına sahip olmasının yanında akıllı özelliklerle donatılmış oldukça özel bir cihaz.

Ürün, sahip olduğu kamera, bağlantı özellikleri, yön bulma ve anında paylaşım seçenekleriyle kullanıcılarına muhteşem bir deneyim sunuyor. Bu sektörde niş nir ürün olan akıllı kasklar geliştirilmeye devam ediyor.

4- Horlamayı Bitiren Akıllı Ürünler

niş-iş-ufkunu-katla4

Nora adlı akıllı cihaz medikal sektöründe niş bir iş fikri. Akıllı özellikleri sayesinde horlamayı bitirdiğini iddia eden bu ürün 2016 yılında piyasaya çıkıcak. Ülkemizde olmayan bu ürün ile ilgili bayilik alınabilir.

Bunun için smartnora.com adresini takip edebilirsiniz. Fikir şu ana kadar 734.000 dolar fon toplamış durumda ama henüz üretilmedi.

5- Oyun koltukları

niş-iş-ufkunu-katla5

Yurtdışında popüler olan oyun koltukları Türkiye’de yavaş yavaş satılmaya başlandı. Bu koltuklar gençler ve her yaşta oyun tutkunları için tasarlanıyor. Japonya’dan Amerika’ya kadar bir çok ülkede popüler olan bu ürün 100 – 400 Tl arasında satılıyor. Koltuklarda Surrond ses sistemi, konsol ile kablosuz bağlantı ve titreşim gibi özelliklerde bulunuyor. X Rocker ve Dxracer gibi firmalar oyun koltuklarını üretenlerden bazıları.

6- Telefon Standları

niş-iş-ufkunu-katla6

Akıllı telefonlar için bir çok modelde stand üretiliyor. Ama bunlar yaygın olarak internetten satılıyor. Oysaki telefon bayilerinin çok azında akıllı telefon standına rastlıyorsunuz. Bu yüzden telefon standları pazarlama açısından diğer ürünlere oranla bir adım önde. Karlı bir ürün olan telefon standlarında model olarak amazon.com da veya Google görsellerde arama yapabilirsiniz.

Özellikle ofis çalışanlarının tercih ettiği bu ürünler eğer Selfi çubukları gibi telefon bayilerine girmeyi başarırsa satışlarıda patlayabilir. İşin niş olma özelliğide burada toptan olarak bu ürünü pazarlamak iyi paralar kazandıracaktır.

7. Modern Akıllı Bebek Monitörü

niş-iş-ufkunu-katla7

Akıllı bebek ürürnleri gelişiyor. Günümüz dünyasında ebeveynler bebekleri ile daha fazla ilgili ve onlar için daha fazla endişelilerdir. Ebeveynler bebeklerini bir bakıcıya bıraksalar bile, gözleri arkalarında kalmaktadır. Bu nedenle geliştirilen Evoz adlı ürün, bebeğin tam bir şekilde takip edilmesini sağlıyor.

Hd görüntü sağlayarak istenildiğinde kayıt yapabilen cihaz bunun yanında ağlama sensörü ile de ebeveynleri uyarabiliyor.

8. Geleceğin Ofis Mobilyasılarını Tasarlayın

niş-iş-ufkunu-katla8

Popüler bir ofis tasarım firması tarafından geliştirilen muhteşem ofis bölmeleri, hem yerden tasarruf sağlıyor hem de çalışmayı eğlenceli ve konforlu bir hale getiriyor.

Ara vermek ya da dinlenmek isteyen çalışana konforlu bir özel alan yaratan Orrb oldukça kaliteli ve dinlendiren bir koltuğa sahip. Ofis mobilyası sektöründe gerçekten bu tarz fikirlere çok ihtiyaç var.

9- Kokusuz Çoraplar

niş-iş-ufkunu-katla9

SilverAir Sock adlı çoraptan daha öncede konu olarak bahsetmiştik. Bu ürünün özelliği kokuyu engelleyerek ayakların daha rahat nefes almasını sağlamak. Kikctstarter’de büyük başarı yakalayan bu tarz ürünler çorap sektöründe çok iyi paralar kazandırıyor.

Bu işe girmek isteyenlerin çorap üreticileri ile irtibata girmesi ve ürünlere yenilikler kazandırması gerekli. İşin sırrı ise pazarlamada. Buna benzer bir örnek örneğin şu an Lc Waikiki mağazalarında yaşanıyor. Darbeye dayanıklı erkek çorabı 3 lü bir şekilde (üzerinde sarı çizgiler var) satılıyor ve diğer çoraplar arasında anında fark ediliyor.

10. Bahçe Bankları İçin Yeni Fikir

niş-iş-ufkunu-katla10

Bu emekli amca banklarda çok oturduğundan ve rahatını çok düşündüğünden aklına bu fikir gelmiş. Benim çok beğendiğim fikirler arasına giren, portatif bahçe bankı ve masası fikrini ileride bir çok bahçe ve çay bahçesinde görebiliriz.

Anı fikiri farklı mobilya ürünlerine uygulayan firmalarda şirketlerini bir adım öne taşımış durumda. Bu yüzden birden fazla ihtiyaca cevap veren bu tarz ürünler akıllıca fikir olabiliyor.

11. Tost Makinesinde Yeni Fikir

niş-iş-ufkunu-katla11

Bu tost makinesi ile yumurtalı tost sevenlere kolaylık getirilmiş.Küçük ev aletlerinde bu tarz yeni fikirler büyük satışları oluşturabiliyor.

Bu yüzden bu ve bunun gibi yeni elektronik ev aletleri üretmek akıllıca bir fikir olabilir.

12. Mangal Aparatları

niş-iş-ufkunu-katla12

Mangal aparat fikirlerine bir yenisi daha eklendi.Biraz değişik bir fikir olarak gözüksede mangal sektöründe özellikle Amerika’da bir çok fikir üretiliyor. Bu üründe onlardan birisi.

Unutmadan mangal sektöründe bayilik veren firmalarada bu tarz ürünler çok rahatlıkla toptan olarak satılabiliyor.

13. Spor Ayakkabılar için İlginç bir yenilik

niş-iş-ufkunu-katla13

Özellikle kamp ve doğa severler için ideal bir spor ayakkabı tasarımı. Ayakkabının içine girecek türlü haşerelerden fermuarı sayesinde önlem almış olursunuz.

Ayrıca taşınması da kolay olan bu ayakkabılar epey ilgi görüyor. İçine biraz daha inovatif fikirler katarak bu ayakkabıları daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

14. Kiraz – Vişne Çekirdek Ayıklayıcısı

niş-iş-ufkunu-katla14

Kiraz ve vişne ayırıcısı zor bir fikir aynı zamanla pazarlaması da zor olabilir. Ama işin esprili tarafı bu tarz ürünleri promosyon olarak kiraz ve vişne toptancılarına pazarlamak mümkün.

Düşünsenize pazarda kirazların yanında böyle şirin bir ürünü ister bedavaya verebilirler ister düşük fiyatlar ile müşterilerine sunabilirler.

15. Dağ ( Cross ) Bisikleti

niş-iş-ufkunu-katla15

Bu dağ bisikletini daha önce morfikirler.com sitemizde yayınlamıştık. Şimdi de konu ile alakalı fikirleri barındıran bu yazımıza dağ bisikletini de dahil etmek istedik.

Bisiklet sektörüne niş ürün olarak girebilecek bu tarz ürünler yatırım toplama sitelerinde bile çok ilgi görüyor. Bu yüzden farklı girişimcilik alanlarında ürün sergilemek isteyenler için tavsiye edebileceğimiz bir ürün.

16. Tavalar için yeni bir tasarım

niş-iş-ufkunu-katla16

Ekmek kızartmak ve aynı anda yumurta pişirip vakit kazanmak bu tava ile bir elden çok basit. Dediğimiz gibi normal tavalar yerine bu tip tavalar tüketicilerden daha çok ilgi görebilir.

Aynı zamanda bu ürün tavalara ilave olacak ek ürünler olarakda geliştirilebilir ve piyasaya dağıtılabilir.

17- Exploride İle Arabanızı Akıllı Araca Dönüştürün

niş-iş-ufkunu-katla17

Exploride, ses ile, hareket ile ve gelecekten gelmiş gibi görünen ilginç dokunmatik ekranı ile kontrol edilebilen, arabanızı tamamen akıllı bir aca dönüştüren teknolojik ürün.

Bu tarz ürünler teknolojinin gelişmesi ile daha çok yayılacak. Özellikle araba sektörünün bu tarz fikirlere ihtiyacı var.

18- Dünyanın İlk Akıllı Plaj Şemsiyesi

niş-iş-ufkunu-katla18

Drillbeach akıllı plaj şemsiyesi, plaj sakinlerinin karşılaştıkları sorunlar düşünülerek geliştirilmiş elektronik bir cihaz. Cihazın ilk özelliği sahip olduğu delici uç.

Bu delici uç. sayesinde kumu kazmaya ya da oymaya ihtiyaç duymadan içerisindeki motor sayesinde dönerek şemsiyenizi kuma yerleştirebiliyor, aynı şekilde ters bir şekilde motoru çalıştırarak kumdan çıkarabiliyorsunuz. Dönerek yerleştirilen şemsiye, rüzgarlı havalarda kesinlikle uçma tehlikesi yaşamıyor.

Kaynak; 1 ve 2

Mutlaka Bakın Dediklerimiz