Kendi Emojisini Yapıp Satan Ünlüler – Siz de Yapın!

Son dönemin en popüler konularından birisi Emoji olunca ünlüler buradan da para kazanmanın yolunu bulmuşlar. Kim Kardashian geçen sene kalçalarının, para, oje, ruj gibi emojilerin olduğu Kimoji isimli uygulamayı hayata soktu ve olumsuz değerlendirmelere rağmen fazlasıyla ilgi görüp ücretli uygulamalar listesinde birinci sıraya yükseldi.

Kimoji

Kim Kardashian’ın 21 Aralık günü paylaştığı “App Store’u çökerttiğim için kusura bakma Apple” yazan tweet mesajı tartışma yarattı çünkü Apple App Store’da herhangi bir çökme durumu yaşanmadığını bildirdi. İşin ilginç tarafı Kim Kardashian tweetlerine devam edip sorunun en kısa sürede çözüleceğini ve hayranlarının uygulamayı indirebileceklerine dair mesajlar yayınladı. Fan sayısı oldukça fazla olduğundan belki anlık bir yüklenme yüzünden aksaklıklar oldu belki de hiç sorun yoktu bilemiyorum ancak konuyla alakalı sonuna kadar PR yapılması eminim birçok insanda ilgi uyandırdı ve belki de sırf meraklarından bu uygulamayı telefonlarına indirenler bile oldu.
kimoji-ufkunu-katla
Magazin dünyasının hep zirvesinde yer alan isimlerinden biri Kim Kardashian yine kalçaları ile gündemde. Fakat bu sefer moda ya da televizyon dünyasında değil teknoloji alanında kalçaları ile gündemde.

Sansasyonel davranışları, çarpıcı açıklamaları, olay pozları ile her zaman adından söz ettirmeyi başaran Kardashian bu defa teknoloji dünyasına el attı. Teknoloji dünyasının vazgeçilmeyen bir parçası haline gelen emojiler artık Kim Kardashian şeklinde.

kimoji-ufkunu-katla2

Akıllı telefonlar için bir emoji uygulamasını yayınlayan isim, artık her sohbette ya da yazışmada olmak amacında. Emojilerde genellikle spor yaparken görülen isim her zaman olduğu gibi kalçalarını sergilemekten çekinmemiş.

Justin Bieber Durur Mu?

Kim Kardashian’ın 1 milisaniyede 9000 adet indirilen ‘Kimoji’ uygulamasının ardından Justin Bieber’da kendi emoji uygulamasını piyasaya çıkartmaya hazırlanıyor.Instagram üzerinden yayınladığı fotoğraf ile hayranlarına haberi duyuran Bieber’ın seçtiği fotoğraf ise son dönemde gündeme gelen ‘Hayranları ile fotoğraf’ çektirmeme politikasını sembolize ediyor.Bieber, geçtiğimiz haftalarda, kendisini hayvanat bahçesindeki bir canlı gibi hissettiği için hayranları ile fotoğraf çektirmeyeceğini açıklamıştı.

justin-bieber-emoji-ufkunu-katla

Üzülmeyin : Kendi Emojinizi Kendiniz Yapın

Akıllı telefonlardaki emojileri yetersiz bulan kullanıcıların imdadına Imoji ve Bitmoji uygulaması yetişti. Bu sayede selfieler dahil bütün görsellerden mesajlaşmak için yeni ikonlar yapılabilecek.

Iphone kullanıcıları Imoji‘yi bu linkten indirebilirler.

imeoji-app-uygulama-ufkunu-katla
iOS uygulaması ‘Imoji’ sayesinde kendi emoji’sini kendi yapabilecek kişiler, kamerayla çektiği herhangi bir fotoğrafı ya da telefondaki tüm görsellerden emoji yaratabilecek.

Kesme, kırpma ve yaklaştırma gibi özellikleri olan uygulamada emoji yapmayı zahmetli bulan akıllı telefon kullanıcıları ise başkalarının yaptığı sembolleri kullanabilecek.

Android telefonlar için ise tamamen aynı konuya hizmet eden Bitmoji uygulaması var. Bitmoji indirmek için ise bu bağlantıya gidebilirsiniz.

Kaynaklar; 1, 2 , 34

Kendi Emojisini Yapıp Satan Ünlüler - Siz de Yapın!
  • Kendi Emojisini Yapıp Satan Ünlüler - Siz de Yapın!
2.7

Özet

Son dönemin en popüler konularından birisi Emoji olunca ünlüler buradan da para kazanmanın yolunu bulmuşlar. Siz de para kazanamasınız da eğlenmek için kendi emojinizi yapabilirsiniz 🙂

Sending
User Review
0 (0 votes)