E-Book : Mağazadan Aldım 1 Kitap Eve Geldim 2000 Kitap

İlk çıktığı zamanlarda her ne kadar gerçek kitabın yerini alamaz demiş olsak da e-book gittikçe yer edinen bir dijital ihtiyaç haline geldi. Artık telefonlarda bile kütüphane uygulamaları varken bunun yanında gerçek kitap hissi veren e-kitap okuyucular için oldukça popüler.

İlk çıktığı zamanlarda sadece e-kitap formatını çalıştırabilen e-kitap okuyucuları almak zorunda olmamız belki biraz yaygınlaşmasını engellemişti. Hem pahalı olmasından hem de her kitap için ayrı bir ücret ödememiz gerektiğinden kullanan kişi sayısı çok fazla artmıyordu. Ama bir yandan yanımızda ağır kitabı çantaya koymak zorunda olmamamız, her gittiğimiz yerde pratik bir şekilde okuyabilme rahatlığı cezbeden taraflarıydı ki zaten e-kitabı vazgeçilmez yapan da biraz bu oldu.

Durum böyle olunca internetin sınırı olmadığı dünyada e-kitaplarında bir sınırı kalmadı ve artık her yerden ulaşılabilir hale geldi. Üstelik ücretsiz! Artık bir çok yerden ücretsiz e-kitap indirebilir hale geldik. İstediğimiz her dilde bir çok ünlü, klasik ve popüler romanları, makaleleri internette e-kitap formatında bulmak mümkün.

Hatta sizinle bir dijital kütüphane paylaşacak olursak ; Yandex E-kitap

free-ebook-image

 

Bunun dışında bir de ayrı bir e-kitap platformu var, Project Gutenberg ve bu sistem biraz daha farklı. Project Gutenberg (PG) kültürel eserleri dijital ortama aktarmak, arşivlemek ve dağıtmak amacıyla gönüllüler tarafından yürütülen bir çalışmadır. 1971 yılında kurulan Project Gutenberg, dünyanın en eski dijital kütüphanesidir. Toplanan eserlerin büyük bir çoğunluğu kamu malı olan kitaplardan oluşur. Proje, bu kitapların olabildiğince ücretsiz ve kalıcı bir biçimde, herhangi bir bilgisayarda kullanılabilen açık formatlarda dağıtılmalarını sağlar. Çoğunluğu bağış üzerine kurulu, halka mal edilmiş ve telif hakkı süresi dolmuş klasiklerin, dünya romanlarının ve popüler kitapların indirilebildiği bir site.

Onun için de ayrıntılı bir inceleme paylaşacak olursak ; Project Gutenberg

Yani eğer bir e-kitap okuyucuya sahipseniz veya almayı düşünüyorsanız e-kitap indirmek sizin için bir dert olmaktan çıkabilir.

E-kitap okuyucuyu taşımanın kolay ve pratik olduğundan bahsetmiştik. Yani 1 kitabı da çantanızda taşıyabilirsiniz 2000 kitabı da. Bunun belki de en güzel örneklerinden birisi geçen seneden kendini hatırlatıyor. Hergün aynı kitabı okuyan evsiz bir adama e-kitap okuyucusunu veren yardımsever genç. Haber Linki

Ve tabi ki e-kitap demişken ekşi sözlüğün e-kitap servisi meritokrasi oluşumundan bahsetmeden geçmek olmaz. Her gün nice telif tartışmaları yaşanan bu platform türk yazarları bulabileceğiniz en güzel e-book veritabanı.

İyi Okumalar!

 

 

E-Book : Mağazadan Aldım 1 Kitap Eve Geldim 2000 Kitap
  • E-Book : Mağazadan Aldım 1 Kitap Eve Geldim 2000 Kitap
3.4

Özet

İlk çıktığı zamanlarda her ne kadar gerçek kitabın yerini alamaz demiş olsak da e-book gittikçe yer edinen bir dijital kitap haline geldi. Artık telefonlarda bile kütüphane uygulamaları varken bunun yanında gerçek kitap hissi veren e-kitap okuyucular oldukça popüler hale geldi.

Sending
User Review
0 (0 votes)